Наце е еден од најголемите македонски амбасадори: Го натера и големиот Лапорта да се фотографира со сонцето од Кутлеш (Фото)

Еден од најверните навивачи на македонската репрезентација и воопшто еден од најголемите поддржувачи на македонските спортисти ширум светот, но и на клубовите од Барселона, Наце Митев, викендов беше во Ланксес Арената во Келн каде го гледаше фајнл-фор турнирот во ракометната Лига на шампиони.

Наце навикнавме да го гледаме на профилите на социјалните мрежи на каталонскиот клуб, а овој пат се фотографираше и со претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, а успеа да го натера да го грабне в раце и знамето од Кутлеш.

Секоја чест мајсторе! Ти си поголем македонски амбасадор од голем број политичари и јавни личности во државава.

Тој е еден од нашите најголеми тифози, по потекло е од Струмица, а живее и работи во Германија. Досега има присуствувано на преку 500 натпревари во фудбал, ракомет, хокеј…. Гледал голем број европски гиганти, а со цело срце навива за Барселона и РК Вардар.

Повеќе за Наце можете да прочитате ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.