Направете сами, брзо и лесно: Сапун за дезинфекција на рацете

Направете го за дома, ама понесете си и за на работа.

Доволно е во некој неутрален течен сапун, по можност глицерински, за миење раце, да капнете 40 капки етерично масло или мешавина од повеќе – лаванда, камилица, рузмарин.

Рацете мијте ги темелно втривајќи ја пената од сапунот меѓу прстите барем минута-две, советуваат ароматерапевтите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.