Навистина неверојатно: Руски научник открил начин како да го отстрани црниот слој од кожата

Истражувачите откриле начин како да го отстранат црниот слој од кожата, и како да ги избелат лицата од црна раса, се наведува во публикацијата на Московскиот факултет, пишуваат странските медиуми.

lupikozaa

Овој третман се прави со мешавина од окситан и бензодиазепин. Минувањето 5 часа во купка со 50 гр од оваа мешавина прави чуда.
После ваква купка, горниот слој кој е одговорен за бојата на кожата се лупи без проблем.
Лаборантот истражувал и подложил 254 личности на овој третман.
Руската влада очекува наскоро да го објави овој; третман. Тоа може да биде од голема корист за мигрантите со различна боја на кожа, кои ќе се чувствуваат поприродно и интегрирани кога нивната боја ќе одговара на бојата на кожата на останатите луѓе во земјата во која живеат.
Ова е една точка на гледиште, која ја затапува Здружението за човекови права.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.