Мусовски pacтypa во МЛС лигата: Ваков погодок ретко се гледа – Македонија доби cyпep зacилyвање (Видео)

Најновото засилување на македонската фудбалска репрезентација, Дени Мусовски, синоќа го постигна својот петти погодок во дресот на Лос Анџелес.

Во градското дерби помеѓу Лос Анџелес и Лос Анџелес Галакси, Мусовски го отвори резултатот во 58-та минута и со прекрасен лоб удар му донесе водство на својот тим кој одново цели кон висок пласман сезонава.

24-годишниот Мусовски со својот потег го фасцинираше и Мексиканецот, Карлос Вела, кој минатата сезона беше број еден стрелец во МЛС лигата.

Погледнете го овој прекрасен погодок:

Одличните партии на Мусовски беа причина да добие повик од селекторот Игор Ангеловски да заигра за македонската фудбалска репрезентација.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.