МОЧКИ, затоа што УРИНА звучи премногу модернистички…. (ФОТО)

Македонска здравствена установа во 21 век пред вратите на Европа…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.