Младите македонски ракометарки ќе ви го исполнат cpцето: На цел глас пееја “Бисep балкански” (Видео)

„Македонијо, ти си бисер балкански“ ечеше синоќа во соблекувалната на македонската ракометна репрезентација до 17 години, по победата над Исланд со 26-27 синоќа, со што Македонија заврши како прва на ЕХФ Шампионатот кој се одржа во Литванија и обезбеди место на кадетското Европско првенство.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.