Милчин: Морничава е леснотијата со која Заев го pacпродава она што не е негово

Морничава е леснотијата со која Заев го распродава/раздава она што не е негово, вели Владимир Милчин на Фејсбук.

– Морбидно е тоа што раздавањето го прави кога вирусот како црна чума добива на сила и со вртоглавиот раст на бројките ги празни улиците и ја пренасочува загриженоста на граѓаните на прашањето како да се преживее, потенцира Милчин.

Тој истакна дека е мачно да се гледа молкот во пратеничката група на СДСМ.

– Барем еден да му откажеше послушност на прематарот и да го променеше статусот во независен. Мачно е клиентелистичкото едноумие, односно послушноста која потсетува на колишевизмот, потенцира Милчин.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.