Миле Паника: “Ни ја земаа работата, ќе си поднесам оставка”

Хумористот Бранко Огњановски, или познат како Миле Паника, како и творец на хумористичното шоу “Фчерашни Новости”, веројатно предизвикан од најновите настани со телефонскиот разговор на двајцата руски комичари со премиерот Зоран Заев, на својот Фејсбук профил напиша:

“Ни ја земаа работата. Ќе си поднесам оставка”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.