Мечка ги вознемири жителите на прилепско Канатларци: Животното нападнало овчари и се движело во близина на трлата

Meчка синоќа околу 20 часот ги вознемирила жителите на прилепско Канатларци, откако се појавила блиску трлата кај местото викано Корија.

Жител на селото не’ информираше дека мечката нападнала овчари, а случајот го пријавиле во Ловното друштво “Мукос” во Прилеп.

Синоќа животното било забележано блиску до трлата, па жителите на селото се загрижени за нивните животи, како и за стадата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.