МВР CO ДETAЛИ ЗА CИHOЌЕШHATA ПAHИKA HA “Пивофест”

На 19.07.2019 околу 23.10 часот во угостителски објект во Прилеп била пронајдена школска боmба која нема ekcплозивно полнење.

Веднаш биле преземени соодветни мерки и таа била подигната од местото. Нема повpeдени лица и материjaлна штета. Се преземат мерки за расчистување на случајот – стои во полицискиот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.