МАКЕДОНЦИ ГИ TEPOPИ3ИPAЛE своите соседи во САД?! Зурли, тапани, па дури и едно куче било офарбано?! (Видео)

Се работи за видео монтажа на која се разни светски медиуми известуваат дека луѓето низ светот се жалат од нивните соседи Македонци.

Тие велат дека трпат закани, навреди, па дури и едно куче било офарбано. Велат дека се плашат кој ќе се досели следен.

Не е познато дали видеото е веродостојно или пак се работи за шега на македонски начин.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.