Македонското сонце блесна и во Србија: Ечеше Македонија во Војводина (ФОТО)

17006024_739246489583384_1844166225_n

Прилепскиот  џудо клуб “Бушидо”  на Меѓународниот турнир во Војводина освои 9 медали, од кои 1 злато, 2 сребра и 6 бронзи, додека во екипна конкуренција постарите пионерки завршија на првото место.

Поединечни резултати:

1.Теодора Ристеска- 1 место
2.Матеја Кочоска -2 место
3.Марија Талеска- 2 место
4.Елеонора Илиоска- 3 место
5.Кристијан Маѓероски- 3 место
6.Георгина Милошеска- 3 место
7.Сара Атанасоска- 3 место
8.Петар Јанкоски- 3 место
9.Филип Талески- 3 место
17035392_739251212916245_1291781915_n
17029126_739248189583214_1324439278_n
17012603_739250316249668_285569222_n
17006229_739246659583367_1026217753_n
17006205_739249239583109_194184518_n
16997523_739251689582864_633037490_n
16997315_739249392916427_1076898945_n
16996631_739248306249869_2053178769_n
16976459_739251066249593_28167043_n
Џудо клубот “Бушидо” на овој Меѓународен турнир се закити и со пехар за најдобар клуб, а салата во Војводина ечеше Македонија, Македонија….
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.