Македонски политичар се виде со Путин во Белград (ФОТО)

Единствениот македонски политичар кој беше на средба со претседателот на Русија, Владимир Путин, е Иван Стоиљковиќ.

Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија на покана на претседателот на Србија, Александар Вучиќ присуствуваше во Белград на дочекот на претседателот на Русија, Владимир Путин.

Стоиљковиќ беше и на свечениот ручек кој беше приреден во чест на Владимир Путин.

Извор: “Pressingtv.mk”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.