Македонија ќе биде дел од финалето на Светското во ракомет: Начевски и Николов ќе судат трето по ред големо финале

Македонија ќе биде дел од финалето на Светското првенство во ракомет, откако денеска ИХФ честа за судење на последниот натпревар им ја додели на Славе Николов и Ѓорѓи Начевски.

Финалниот меч е закажан за 21 часот на „Теле 2 Аренат“ во Стокхолм. Ова ќе биде трето финале во низа за македонската судиска двојка, кои исто така ја делеа правдата и на ЕП 2020 и на ЛОИ 2021.

Ова ги прави меѓу ретките, ако не и единствени што суделе на сите три големи ракометни турнири, и тоа во низа.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.