Македонија на длабочина од 240 метри: Неверојатна авантура низ длабочините на пештерата Врело на Матка (Видео)

Криштоф Старнавски е полски нуркач, спелеолог и алпинист и спасувач. На неговата Фејсбук фан страна тој синоќа премиерно ја прикажа неговата авантура во подводната пештера Врело во езерото Матка во Македонија.

Навистина фасцинантни снимки на длабочина од 240 метри.

Според описот на видеото се работи за три годишна авантура и истражување на пештерата.

Видеото погледнете го ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.