МАГИЈАТА НА ПРИЛЕПСКОТО НЕБО: Прилеп и Маркови Кули на тацна! Уживајте! (ФОТО)

BeFunky Collage

Прилепското небо е просторот каде започнал да се развива параглајдингот во Македонија. Атрактивната локација за полетување кај манастирот Трескавец е местото од каде полетуваат стотици домашни и странски вљубеници во овој екстремен спорт.

Тука велат е волшебно да се лета.

Еден од нив е прилепскиот трофеен параглајдерист Борјан Јованоски, кој редовно ужива во убавините на прилепското небо.

“Денес, летање помеѓу облаците.
Тие магични, а јас пресреќен”, напиша Борјан на Фејсбук.

Фотографиите кои ги објави на својот Фејсбук профил ќе ве маѓепсаат и освојат.

УЖИВАЈТЕ!

16649109_10210439713221089_8277073544775545941_n

16602616_10210439712181063_7758252770888679392_n

16508669_10210439714021109_6348032111049454170_n

16508382_10210439712101061_2448996015897568509_n

16388211_10210415942466835_8673030544475709844_n

16426113_10210415942746842_4356682513403922177_n

16472864_10210439713301091_4013109569556325675_n

16473454_10210439713101086_680969003121588173_n

А.Г.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.