Лaшкоска: Ќе cи плaќaтe дpaги пpилeпчaни ако не знaeте aлбaнcки, не било тоа caмо во глaвитe на вмpoвците (Видео)

На денешната 111-та седница на Собранието, на дневен ред има 21 точка помеѓу кои и Предлог на законот за Инспекторат за употреба на јазиците во прво читање.

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска од собраниската говорница порача:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.