Лавовите на Велески вечерва со победа од минимум десет гола разлика

Ракометарите на РК Прилеп вечерва со почеток од 18:30ч, во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески-Ричко”, го играат третиот натпревар од ракометната Супер лига.

По победата над Бутел во првото коло и поразот на гостувањето кај Пролет, во Прилеп вечерва гостува екипата на Вардар од Неготино.

Неготинчани имаат два порази од првите два натпревари, а како аутсајдери влегуваат и во вечерашниот натпревар во Прилеп.

Ракометните вљубеници очекуваат висока победа од избраниците на Боби Мојсов, кои предводени од капитенот Филип Велески, имаат императив да запишат полн плен на табелата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.