Кристијано Роналдо и помага на Португалија и на цела планета: Феноменален гест на фудбалерот и неговиот агент во борбата против кopoнавиpycoт

Кристијано Роналдо реши да им помогне на загрозените од коронавирусот.

Голема улога имаше неговиот агент Жорж Мендеш кој активно се вклучи во помагањето на заразените од коронавирусот во местото Сао Жоао де Опорто во Португалија.

Познатиот фудбалски агент ја започна акцијата купување на медицинска опрема и помагала потребни за борба против корона вирусот, а на оваа акција се приклучи и Роналдо, пренесува “Ас”.

Мендеш купи 200.000 медицински одела и три респиратори.

Во наредните неколку дена менаџерот ќе откупи и ширум светот, на земјите на кои им недостигаат, ќе им подари заштитни маски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.