Кој го унакази Домот на културата со ваква лимена конструкција? (Фото)

Вчера пред Домот на културата “Марко Цепенков” во Прилеп се одржа концерт за деца, на кој најмалите заедно со нивните родители, баби и дедовци, другаруваа со група “Триангл”.

И секоја чест за ваквиот настан во специфични услови, но на посетителите впечаток им остави и оваа нова лимена конструкција која целосно ја нагрдува автентичноста на Центарот за култура.

Не знаеме кој дошол до ваква идеја целосно да го унакази најрепрезентативниот објект во Прилеп и да го нагрди неговиот изглед, но ќе признаете изгледа невкусно.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.