Кога “Ѓурѓа” ќе загрми на преполн плоштад: “Некст Тајм” приредија вистински спектакл (ВИДЕО)

По повод прославата за 11 Ноември – Денот на ослободувањето и 500 години од постоењето на Куманово, викендов на плоштадот имаше богата музичка програма, а свој концерт имаше и дуото “Некст Тајм”.

На својата Фејсбук фан страна “Некст Тајм” објавија дел од атмосферата на концертот, погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.