Кирацовски: Не знам кој е Кики, а Коки е веројатно Боки

Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ за „А1он“ вели дека не знае кои пратеници стојат зад псевдонимите Кики и Фрики, за кои новинарот Бранко Геровски пишуваше дека изнудувале рекет од бизнисмени.

„Па валјда Боки. Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене? Ќе видиме Геро на кого мисли. Апсолутно јас не се препознавам, Геро има таму има изнапишано разно-разни глупости, како да ти кажам. Не знам. Ти ми се јавуваш и прашуваш ‘Кого препознаваш во Кики’ и тоа мене јасно ми алудира. Дај боже нека објави Геро дека јас сум Кики па да се расчистиме до крај како што личи“, вели за „А1он“ Кирацовски.

Целиот текст прочитајте го ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.