Каде ако не во Русија: Во руското село Ојмјакон забележан рекорд од – 63 степени (Фото)

Руското село Ојмајкон кое се наоѓа во областа Јакутија на Сибир е едно од најстудените места во светот.

На Фејсбук страната “Made in Russia” објавена е фотографија на која пишува дека е забележан нов рекорд во ова село, при што биле измерени -63 степени целзиусови.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.