ИHЦИДEHT во грчкиот парламент: Портпаролот на “Златна зора” до Димитров “Македонија е грчка, скопјанецот треба да чуе” (Видео)

ИHцидeнт се случил денеска во грчкиот Парламент, при средбата на министерот за надворешни работи, Никола Димитров со Никос Вуцис, кога портпаролот на “Златна Зора”, Илиас Касидиарис, бил спpeчен да влезе во канцеларијата, пренесува “Фактор”.

– Македонија е грчка. – викал тој додавајќи дека и скопјанецот требало да чуе.

Видеото од настанот Илиас лично го пооставил на “Јутјуб”.

Инаку Димитров е во дводневна посета на Атина.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.