Иcчезнатото лице во Крушевско се уште не е пронајдено

ЦУК преку регионалниот центар во Крушево известува дека исчезнатото лице во Крушевско, денеска (25.12.2022 година), се уште не е пронајдено. Потрагата трае во континуитет од самото пријавување во МВР од 22.12.2022 година и продолжува. Се пребаруваат сите околни места, шумските појаси, низинските места и селските населени места.

И денеска при потрагата, екипи од МВР, членови на семејството и граѓани доброволци во вечерните часови ги пребаруваат градот, населените места (колиби, напуштени куќи, штали) и слични места.

Во текот на утрешниот ден од 09:00 часот ќе се продолжи со потрагата кон шумските појаси. Екипите од МВР, ДЗС и Армијата се повлекоа во 17:30 часот. ЦУК преку регионалниот центар во Крушево е во координација со сите екипи од институциите и редовно добива информации.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.