И вториот HYUNDAI Tucson од Државна лотарија ќе се вози во Прилеп

И вториот добитник на автомобил HYUNDAI Tucson од најновиот инстант лоз 7 Х 7 кој Државна лотарија го пласираше неодамна, е од Прилеп – објавија од продажното место City Tobacco во центарот на градот.

Среќата најпрво и’ се насмевна на Јована Стојановска од Прилеп, а вториот добитник се уште не е познат.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0Qyri1wZz8UbhyMZE868WMAb2uudz5tLv6R9xdAKM1pCKoJHxeRt4fwYTaneY3Z2Pl&id=100004561270395&mibextid=Nif5oz
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.