И воздухот што го дишат некои е зијан: Испокршена дел од оградата на новата градинка во Прилеп (ФОТО)

-Новата детска градинка уште недозавршена и за која во моментов се разменуваат бројни меѓусебни отровни стрели за тоа кој што (не)направил за да биде конечно ставена во функција, оти нели, насушно е потребна, станала мета и на ВАНДАЛИ – стои во објавата на новинарката Каролина Дурло, која објави и фотографии од вандалскиот чин.

Имено, непознати несовесни граѓани испокршиле дел од оградата и го исфрлиле во дворот од градинката. Па се поставува прашањето, заслужуваме ли ние воопшто нешто ново и убаво?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.