Иџе одново го развиори македонското знаме: Од државата не добива доволно поддршка, но ја претставува со цело срце и душа (Фото)

Шампионот повторно ја направи горда Македонија.

Игор Стефановски-Иџе со своите огромни успеси го покорува светот веејќи го македонското знаме на пиедесталот.

Mинатиот месец накедонскиот натпреварувач во автомобилски трки и европски шампион на ридски патеки, ја обвини Агенцијата за млади и спорт АМС за неспортски потези, бидејќи не добил ниту денар од редовните средства од буџетот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.