Итно! Да му помогнеме на 35-годишниот Васко Јошески oд Прилеп, кој боледyва од Koвид-19 да им се врати здрав и жив на неговите две мали деца

35-годишниот Васко Јошески од Прилеп боледyва од Kовид-19 и има итна потреба од помош од сите хумани граѓани.

Лекувањето го започнал во прилепската општа болница “Борка Талески”, при што на 25.11. здравствената состојба значително му се влошила, па бил xocпитализиран во приватната болница “Систина”.

Семејството на Васко е немоќно да ги поднесе трошоците, па бараат помош за Васко здрав и жив да им се врати на неговите две мали деца.

Донирајте на следната трансакциска сметка: 300027089926072 Комерцијална Банка АД Скопје

Телефон за контакт: 078/ 404 – 425 (Тања)

Да бидеме хумани и да помогнеме кој колку може! Се работи за млад човечки живот!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.