Иновативно нема што, Фондот за иновации треба рака да ни пружи (Фото)

Како се потпираат кабли од електрична инсталација пред основно училиште во Прилеп.

Ваква досетливост и иновативност досега не е видена на друго место.

Ова е само едно од редицата иновативни решенија кои виреат низ градот… Фонду за иновации каде си?

ФОТО: Горан Стојаноски


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.