Импресивно видео: Како за неколку дена се преместува пруга и пат и се прави тунел

На интернет сме гледале видеа од Јапонци и начинот на кој тие брзо и економично ги завршуваат своите работи. Сега, во таа пракса се обиделе да се покажат и Холанѓаните. Преместија пруга и пат и направија тунел за неколку дена. Импресивно!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.