Има коефициент на интелегенција 400, дипломирал на 11 години, а сега живее како занаетчија

Адрагон де Мељо дипломирал на Универзитетот во Калифорнија на 11 години, има коефициент на интелегенција 400, а планот на неговиот татко бил да освои Нобелова награда до 16-тиот роденден.

На неговиот татко може да му се заблагодари или да го обвинува, за неговиот успех и амбиција. Аугустин де Медо, таткото на Адрагон, опсесивно го притискал својот син како би ја остварил неговата намера. “Соништата за кои луѓето слушаат, за добивање на Нобелова награда и докторат воглавно се од мојот татко. Овие работи не ми се многу важни”, рекол Адрагон за телевизијата Си-Би-Ес.

На 11 години завршил математички факултет и станал најмладиот човек во историјата на САД кој завршил факултет.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.