Илчо од Прилеп “затвори” уште една обложувалница (Фото)

Деветнаесет погодени парови и трпение од 10 дена, му донесоа на Илчо Талевски од Прилеп неверојатна добивка во “Евротип” вредна 892.098 денари.

Тикетот го одиграл на 24.03, а последниот натпревар кој го чекал е синоќешниот помеѓу Марсеј и Дижон, кој домаќините го добија со 2:0.

Браво мајсторе и да се трошат за убаво!

Кога сме кај “Eвротип” обложувалниците, не заборавајте дека таму ја има најдобрата понуда, најголемите бонуси и секако најдобрите дневни понуди за играчите.

Од овие безмалку 900.000 денари кои ги доби мајсторот од Прилеп, дури 242.000 се бонус.

А кога зборуваме за Илчо ќе потсетиме и дека ова не е негова прва голема добивка. На пример на 27.11.2020 година, тој погоди тикет вреден 730.000 денари.

А во 2019 година заедно со неговиот другар добија неверојатно ЕДЕН МИЛИОН И СЕДУМСТОТИНИ ИЛЈАДИ ДЕНАРИ

Епа драги спортски обложувачи, гледајте и учете!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.