Излезеноста до 10 часот најголема во Прилеп: Ова се резултатите во сите други општини

Државната изборна комисија ги објави првичните информации за излезноста на Претседателските избори до 10:00 часот.

Според информациите кои ги пренесе портпаролката на ДИК, Љупка Гугучевска, најголема излезеност има во Прилеп, каде до 10 часот на гласање излегле 11,11% од гласачите.

Во Битола до 10 часот гласале 8,83%, во Кривогаштани 5,41%, во Крушево 9,27%, а во Долнени до 10 часот гласале само 1,85%.

На ниво на цела Македонија, до 10 часот гласале 6% од граѓаните.

Резултатите за излезеноста во сите останати општини погледнете ја ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.