Здружението “Надеж” апелира до хуманите граѓани и фирми да донираат: Има многу гладни семејства

Хуманитарното Здружение на граѓани “Надеж” упатува апел со сите хумани граѓани и фирми кои се во можност да донираат храна и средства за хигиена за социјално загрозени семејства.

Од “Надеж” велат дека има многу гладни семејства, а тие најдобро знаат каде помошта е неопходна.

Членовите и здужението неуморно работат и досега помош стигнала во голем број домови.

Доколку сте во можност да донирате, контактирајте го здружението на нивниот Фејсбук профил, или на телефонскиот број 070-241-068-Претседател на Здружението Васе Благадушоска
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.