За љубителите на добрата книга: Утре пред Градскиот Саат во Прилеп повеќе издавачки куќи ќе ги претстават своите изданија

Во сабота, на 30 март од 10:00 до 17:00 часот, на платото кај градскиот Саат, неколку издавачки куќи, ќе ги претстават своите изданија, со што читателската публика ќе има можност за увид во најновите текови на светската и македонската книжевност.

Културниот настан “Книги во Прилеп” кој го организира Здружението за културна размена Логос, со поддршка на Општина Прилеп, има за цел да ја разбуди книжевната пролет кај прилепчани!

Ќе бидат претставени класични дела, детски изданија како и дела од современи странски и македонски автори.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.