За сите носталгичари и вљубеници во “Супер Марио”: Нинтендо одново ја произведува најстарата конзола (Видео)

За сите носталгичари

Koмпанијата “Нинтендо” ги израдува сите носталгичари и вљубеници во поранешните видео игри и ја промовираа одново
една од најстарите конзоли.

Конзолата “Game & Watch” за прв пат е произведена во 1980 година, а се произведувала до 1991.

Конзолата нема некои големи промени, освен LCD екран во боја.

Продажбата на рачната конзола Game & Watch е лимитирана, а уредот чини 49,99 долари.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.