Завршена изградбата на патот до манастирот Пресвета Богородица кај Обршани (Видео)

Градоначалникот на општина Кривогаштани, Николче Мискоски информира дека завршена е изградбата на патот до манастирот Пресвета Богородица кај село Обршани во должина од 355метри.

-Реализација на проект “Искористување на конкурентските потенцијали во Пелагонискиот регион преку зголемување на капиталните инвестиции во инфраструктурата”. Финансирано од БРР преку центар за развој на пелагониски плански регион “Основен проект за изградба на -Локален пат до Манастир Пресвета Богородица” во должина 355 м. Во вредност од 3.940.209 ден од кои 82.730 ден финансирани од Општина Кривогаштани , Изведувач на проектот БВ инженеринг од Битола – напиша Мискоски на ФБ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.