Жално и срамно, со што се’ треба да се соочуваат пожарникарите во Прилеп (Фото)

Далеку е Европа од нас, а уште подалеку од Европа сме ние со вакви поединци помеѓу нас…

Некој несовесен сограѓанин ги запалил контејнерите пред “Могилата на непобедените” во Прилеп, дали намерно или ненамерно не навлегуваме, но жално и срамно е тоа со што се’ се принудени пожарникарите да се соочуваат во текот на нивното работно време.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.