“Едноклеточни хулигани” уништиле клупи и маса во населбата Бончејца во Прилеп (ФОТО)

“Хулигани ни ги уништија клупите и масата ноќта на 2-ри август” – велат жителите од зградите во населбата Бончејца во Прилеп, кои ни ги испратија фотографиите во прилогот.

На фотографиите се гледа дека врз клупите и масата е истурено масло, што ги прави целосно неупотребливи.

Кој и зошто го направил ова не е познато, но едно е сигурно…. Се работи за некое или неколку едноклеточни организми кои на ваков начин најдуваат задоволство и ја заситуваат својата суета и внатрешна злоба.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.