“Европски патишта” во прилепско: Жителите на Ново Лагово ги испокршија автомобилите (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Вака изгледа патот пред населеното место Ново Лагово. Жителите на ова населено место, кое се наоѓа на само 5 километри од Прилеп, се пожалија до нашата редакција дека секојдневно се на маки кога поминуваат по патот и дека ги испокршиле автомобилите.

Бараат општината итно да излезе на терен и да го санира овој горлив проблем.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.