Еве што слушаа Шекеринска и Ангеловска среде Скопје, а медиумите не го пренесоа (ВИДЕО)

Голем верски празник е денес во Македонија.

Верниците ширум земјава се собраа во сите градови, се фаќаа свети крстови од водите, но се промовираше и сплотеност и љубов. Не само љубов кон религијата, туку и кон татковината.

Овие млади луѓе имаат порака која ја искажаа преку песна, но и преку скандирање „Никогаш Северна, само Македонија“.

На овој собир во Скопје беа присутни Радмила Шекеринска и Нина Анегловска, па се надеваме дека ја разбраа пораката од верниците.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.