Еве кој ќе настапи на местото од Тамара Тодевска на “Пивофест”

Пејачката Тамара Тодевска вчера го откажа настапот на “Пивофест 2019” во Прилеп, па организаторите на нејзиното место во програмата ја повикаа групата “Нокаут”.

“Нокаут” на “Пивофест” последен пат настапија пред две години, а сега повторно ќе ги гледаме на фестивалската сцена.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.