“Еве кои НВО добијаа пари од Општината: Има ли огромно незадоволство од оваа распределба!?”

Советниците на општина Прилеп на денешната 29 седница на Советот донесоа Одлука за доделување на средства на здруженија на граѓани и спортски клубови.

Еве кои невладини организации и спортски клубови ќе добијат средства од општината и колку ќе изнесува секоја помош.

Табалата можете да ја симнете на линкот во продолжение:

Zapisnik KFB sportski i nevladini


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.