Еве како “многу совесен” прилепчанец за мирно да спие го решава проблемот со ноќната галама (Фото)

Фотографии од клупите во паркот кај зградите во населба Бончејца во Прилеп.

Некој “многу совесен” граѓанин ги натурил со масло, веројатно со намера да наштети некому кој од невнимание ќе седне, или пак да ги одврати младите во ноќните часови.

Како и да е, доколку некој галами доцна навечер има други начини да се реши проблемот, а не со уништување на она што е општо корисно за сите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.