До кога вака? Дали еднаш ќе се случи да не бидеме изненадени? Снегот го блокира Прилеп (Фото/Видео)

Дали еднаш снегот во зима нема да не изненади? Дури и 5 центиметри снежна прекривка ни е проблем и успева да го блокира целиот сообраќај.

Вака изгледа главната сообраќајница, булеварот “Гоце Делчев” во центарот на Прилеп денеска:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.