Дома важат за пример во светот, а во други земји прават луди жypки: Не е само Охрид, погледнете што прават Германците во Бугарија (Видео)

Додека дома важат за пример и најдобро се справуваат со пандемиjaта предизвикана од кopoнавиpycoт во светот, Германците надвор од нивната држава прават луди журки

Германскиот весник “Билд” објави видео како голем број германски туристи лудо се забавуваат во бугарските ноќни клубови и плажи, не одржуваат растојание и не носат заштитни маски.

Бугарската министерка за туризам, Маријана Николова, одржа итни разговори на 9 август со претставници на германските тур-оператори во Бугарија, откако германските власти издадоа предупредувања за патувања во бугарските области.

Дури постојат и места кои се обележани како “Covid-19 Free Zone” (Зона без кopoна).

Додека сите коментираме за Охрид и забавите во Градиште, погледнете го ова видео:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.