Дедо Наце наполни 101 година – има 4 деца, 9 внуци, 16 правнуци и едно чукунвнуче, а на гости за роденденот му појде и градоначалникот

Најстариот жител во општина Илинден е дедо Наце Петрушевски од населеното место Бучинци. Дедо Наце наполни 101 година, а по тој повод го посети градоначалникот Александар Георгиевски кој со подароци и искрени желби му го честиташе роденденот и му посака да го служи добро здравје и да поживее уште долго.

-Денеска го посетив најстариот жител на Општина Илинден, дедо Наце Петрушевски од Бучинци, кој наполни 101 година.На дедо Наце му го честитав роденденот и му посакав многу здравје и среќа. Дедо Наце има 4 деца, 9 внуци, 16 правнуци и едно чукунвнуче – напиша на Фејсбук градоначалникот на општина Илинден.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.