Девојката која во воодушеви светот со својот танц: Од жирито доби чиста десетка, а нејзиниот настап го погледнаа милиони (Видео)

Младата гимнастичарка Кејтлин Охаши (21) со својот настап ја воодушеви целата јавност, а од судиите доби максимални 10 поени.

Оваа млада девојка светот ја памети после видеото, на кое таа изведува неверојатна кореографија со чекорите на кралот на поп музиката, Мајкл Џексон.

Погледнете како тоа изгледаше:

А, сега отиде чекор понапред, па со нејзината најнова кореографија заработи чиста десетка и силни овации од публиката.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.