Дебакл: “Атмосферата на “Пивофест” во 21 часот”

Вечерва е финалето на 17-от по ред фестивал на скарата и пивото во Прилеп, “Пивофест 2019”, а на сцената настапуваат The Four, Кал бенд, Даниела Мартиновиќ и диџеј дуото од Прилеп Cyrillic.

Програмата веќе започна, а атмосферата како воопошто да не е “Пивофест”.

Фотографиите се направени непосредно пред 21:00 часот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.